Towarzystwo Kulturalne Biecza i Regionu im. bpa Marcina Kromera

O Towarzystwie
Aktualności
Statut
Zarząd
Wydawnictwa
Projekty
Szpital Św. Ducha
O Bieczu
Galeria zdjęć
Kontakt

Biecz. Sztych G. Brauna i F. Hogenberga, 1617 r.

Projekt

Projekt pod nazwą:
Budowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej w przestrzeni publicznej w postaci obiektów małej architektury tworzących przestrzeń dla podtrzymywania kultury lokalnej, zlokalizowanych w obszarze dziedzictwa historycznego oraz architektonicznego miasta Biecza, na działce nr 461 w BieczuTowarzystwo Kulturalne Biecza i Regionu im. bpa Marcina Kromera pozyskało środki na realizację projektu pn. „Budowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej w przestrzeni publicznej w postaci obiektów małej architektury tworzących przestrzeń dla podtrzymywania kultury lokalnej zlokalizowanych w obszarze dziedzictwa historycznego oraz architektonicznego miasta Biecza” mający na celu tworzenie przestrzeni dla podtrzymania kultury lokalnej, zlokalizowanych w obszarze dziedzictwa historycznego oraz architektonicznego miasta Biecza współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Projekt zakłada budowę w obrębie fosy za murami dziewięciu okrągłych podestów drewnianych, wkomponowanych w podłoże o łącznej powierzchni 135,6 m 2. Dzięki temu wykreowana zostanie nowa, nowatorska przestrzeń do rozwoju kultury, organizacji koncertów, spotkań, plenerów malarskich, pokazów i warsztatów. Miejsce lokalizacji inwestycji stanowi historyczną fosę na zboczu podejścia pod średniowieczne mury miasta. Do tej pory miejsce to w niewielkim stopniu było wykorzystywane, a stanowi przepiękne tło do organizacji wszelakich wydarzeń. Ustronność tego miejsca stworzy niepowtarzalny klimat do kreowania nowych inicjatyw. Z drugiej strony lokalizacja przy murach, które są jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w mieście, będzie stanowiła atrakcję i bez wątpienia wzbogaci krajobraz roztaczający się z alejki spacerowej. Powstała infrastruktura będzie także bez wątpienia miejscem spotkań i integracji społecznej, zwłaszcza ludzi młodych. Wartość inwestycji wynosi 55 000 zł. Pozyskana kwota dofinansowania 50 000 zł.

Projekt został zakończony i oddany do użytku w 2019 roku.


Zdjęcia z realizacji projektu:

 

Strona korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Towarzystwo Kulturalne Biecza i Regionu im. bpa Marcina Kromera. Wszelkie prawa zastrzeżone © www.towarzystwo-biecz.pl 2024