Towarzystwo Kulturalne Biecza i Regionu im. bpa Marcina Kromera

Wydawnictwa
Szpital Św. Ducha
O Bieczu

Biecz. Sztych G. Brauna i F. Hogenberga, 1617 r.

Szpital Św. Ducha zwany Szpitalem Świętej Jadwigi Królowej | 21 lipca 2016 r.

Publikujemy na naszej stronie internetowej nową podstronę, zawierającą informacje na temat Szpitala Św. Ducha zwanego Szpitalem Świętej Jadwigi Królowej w Bieczu. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na tej podstronie.

Obecne działania Fundacji na rzecz Szpitala Św. Jadwigi Królowej, przy wsparciu członków Towarzystwa Kulturalnego Biecza i Regionu im. bpa Marcina Kromera zmierzają do przeprowadzenia dalszych prac renowacyjnych w szpitalu i przystosowaniu go do funkcji użytkowych. Trwa proces pozyskiwania środków niezbędnych do przeprowadzenia kolejnych prac, dzięki którym budynek ponownie będzie mógł być dostępny.
Towarzystwo Kulturalne Biecza i Regionu im. bpa Marcina Kromera wydało również kilka pozycji dotyczących historii Szpitala Św. Ducha zwanego Szpitalem Świętej Jadwigi Królowej. Można się z nimi zapoznać na podstronie Wydawnictwa.

Nowe wydawnictwo książkowe Towarzystwa | 15 marca 2016 r.

Kiedy w końcu XIX wieku działający na zlecenie krakowskiego Grona Konserwatorów Galicji Zachodniej fotograf Natan Krieger przyjechał do Biecza, aby przy pomocy nowego wówczas medium wykonać pierwsze czarno – białe przedstawienia miasta, zapoczątkował tym samym proces – trwającego po dzień dzisiejszy – dokumentowania wyglądu królewskiego miasta.
(z wstępu, Biecz w fotografii od końca XIX do początków XXI wieku)

Przekazujemy w Państwa ręce najnowsze wydawnictwo Towarzystwa Kulturalnego Biecza i Regionu pt. Biecz w fotografii od końca XIX do początków XXI w. Oglądając album można odbyć niezwykłą podróż w czasie. Najstarsze, czarno białe fotografie na nowo odkrywają przed nami, na pozór dobrze znane miejsca i przestrzenie. Autorem większości kolorowych ujęć jest Wojciech Haberek. Album już jest dostępny w sprzedaży.

Bibliografia:
Biecz w fotografii od końca XIX do początków XXI wieku; opracowanie G. Ślawska, W. Haberek, 2016, twarda oprawa, papier kredowy, 191 s.

Uruchomienie Strony WWW Towarzystwa | 6 sierpnia 2014 r.

W dniu 6 sierpnia 2014 roku nastąpiło uruchomienie oficjalnej Strony WWW Towarzystwa Kulturalnego Biecza i Regionu im. bpa Marcina Kromera. Strona WWW została stworzona własnym nakładem pracy członków Towarzystwa. Inicjatywa stworzenia Strony WWW Towarzystwa pojawiła się podczas Walnego Zgromadzenia w dniu 11 maja 2014 roku. Tworzenie Strony WWW zajęło ok. 3 miesiące. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością na stronie www.towarzystwo-biecz.pl

Towarzystwo Kulturalne Biecza i Regionu im. bpa Marcina Kromera. Wszelkie prawa zastrzeżone © www.towarzystwo-biecz.pl 2017